منوی دسته بندی

رایزنی برای تثبیت مجمع در وزارت علوم

دکتر محمدجواد توکلی دبیر مجمع پژوهشکده‌های اقتصادی در دیدار با دکتر صمد نژاد‌-ابراهیمی مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم در خصوص تثبیت جایگاه مجمع پژوهشکده‌های اقتصادی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مذاکره و گفتگو کردند.

در این دیدار که در تاریخ 18 دی‌ماه 1401 در محل وزارت علوم و تحقیقات برگزار شد، دکتر محمد نعمتی، مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی، زمینه‌های شکل‌گیری مجمع پژوهشکده‌های اقتصادی کشور را تبیین کرده به توضیح چرایی تشکیل آن پرداختند. در ادامه، دکتر محمدجواد توکلی، رئیس پژوهشکده امور اقتصادی، مجمع پژوهشکده‌های اقتصادی کشور را معرفی کردند. ایشان با برشمردن اموری مانند تشکیل کمیته‌های جذب و ارتقای مشترک پژوهشکده‌های اقتصادی و تدوین آیین‌نامه‌های ارتقا متناسب با اعضای هیئت‌علمی پژوهشی پژوهشکده‌های اقتصادی کشور، خواستار مساعدت وزارت علوم برای تثبیت جایگاه مجمع به‌خصوص در امور صنفی مرتبط با وزارت علوم شدند.

دکتر صمد نژاد-ابراهیمی، مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، ضمن تقدیر از شکل‌گیری مجمع پژوهشکده‌های اقتصادی و قول همکاری برای تثبیت مجمع، توضیحاتی را در خصوص آیین‌نامه ارتقای اعضای هیئت‌علمی پژوهشی و اقدام وزارت علوم برای بازنگری آن را ارائه کردند. ایشان پیشنهاد کردند که امکان شکل‌گیری مجمع‌های پژوهشکده‌ها مشابه اتحادیه انجمن‌های علمی مورد بررسی قرار گرفته و اجرایی شود. ایشان استفاده از تجارب مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور را در این زمینه راهگشا دانستند و پیشنهاد شرکت دبیر مجمع در یکی از جلسات مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور وابسته به وزارت علوم و همچنین شرکت دکتر طاهری‌نیا، دبیر مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور در یکی از جلسات مجمع پژوهشکده‌های اقتصادی را مطرح کردند. شایان‌ذکر است که در این نشست، دکتر مرسلی نیز ایشان را همراهی می‌کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *